Dla kogo będą najlepszym wyborem będą głośniki instalacyjne?

Głośniki instalacyjne sprawdzają się nie tylko w przypadku niewielkich pomieszczeń czy podczas tworzenia domowego kina. Wybierane są również przez osoby, które szukają alternatywy dla wież wolnostojących bez kompromisu dla jakości odtwarzanego dźwięku. Najczęściej głośniki instalacyjne używane są w przestrzeni publicznej, lecz idealnie sprawdzają się praktycznie w każdym miejscu. Gwarantują wysoką jakość brzmienia, przy jednoczesnym zachowaniu dyskrecji.

Wyświetlanie 1–24 z 317 wyników

Lithe Audio – Głośnik sufitowy Bluetooth 6,5″ Aktywny

1339,00 
Innowacyjne głośniki sufitowe marki Lithe Audio to idealne rozwiązanie do nagłośnienia pojedynczych stref

Bose PowerShare PS604D – adaptowalny wzmacniacz mocy

13161,00 

Bose PowerShare PS604D to niezwykły wzmacniacz, który posiada zintegrowaną sieć Dante Auto Networking, która pozwala m.in. mieszać wejścia analogowe z cyfrowymi. System podwójnej pętli sprzężenia zwrotnego, co pozwala nieustannie kontrolować ilość dostarczanego prądu oraz poziomu napięcia. W ten sposób głośniki są należycie chronione przed zniszczeniem, a dźwięki są bardziej płynne i klarowne

Bose PowerShare PS404D – adaptowalny wzmacniacz mocy

10529,00 

Bose PowerShare PS404D to niezwykły wzmacniacz, który posiada zintegrowaną sieć Dante Auto Networking, która pozwala m.in. mieszać wejścia analogowe z cyfrowymi. System podwójnej pętli sprzężenia zwrotnego, co pozwala nieustannie kontrolować ilość dostarczanego prądu oraz poziomu napięcia. W ten sposób głośniki są należycie chronione przed zniszczeniem, a dźwięki są bardziej płynne i klarowne

Bose PowerSpace P4300+ – uniwersalny wzmacniacz mocy

11193,00 

Bose PowerSpace P4300+ to profesjonalny typ wzmacniacza do zastosowań w pomieszczeniach i na powierzchniach użytkowych. Osoby, które potrzebują nagłośnienia o dużej mocy, powinny wybrać właśnie ten model. Zapewnia swobodę użytkowania i zadowolenie z osiąganych parametrów muzycznych oraz fonicznych.

Bose PowerSpace P4150+ – uniwersalny wzmacniacz mocy

9877,00 

Bose PowerSpace P4150+ to urządzenie, które wprowadza rewolucyjne rozwiązania foniczne i usprawnia pracę placówek komercyjnych. Do produkcji sprzętu użyto najlepszych komponentów oraz technologii, które na zawsze zmienią spojrzenie na muzykę oraz komunikaty dźwiękowe.

Bose PowerSpace P21000A – uniwersalny wzmacniacz mocy

8032,00 

Nowoczesny wzmacniacz Bose PowerSpace P21000A to urządzenie, które dostosowuje się do wymagań konkretnych instalacji i innych sprzętów. Pozwala na zwiększanie mocy dźwięku i ulepszanie jego jakości. Kanały wyściowe wyposażone są w dwa głośniki i osiem cyfrowych AmpLink. Z kolei kanały wejściowe to dwa wejścia analogowe (symetryczne) oraz osiem cyfrowych AmpLink.

Bose PowerSpace P2600A – uniwersalny wzmacniacz mocy

6187,00 

Bose PowerSpace P2600A to nowoczesny wzmacniacz strefowy głównie przeznaczony do profesjonalnego wykorzystania wszędzie tam, gdzie dostępne są punkty handlowe i usługowe dla większej liczby osób. Wzmacniacze tego rodzaju łączą w sobie cyfrowe przetwarzanie dźwięków oraz niezwykłą moc, dzięki której możliwe jest fachowe obsłużenie pomieszczeń komercyjnych i nie tylko. Jet to produkt polecany przez profesjonalistów w dziedzinie nagłośnienia.

Bose FreeSpace 3-II Flush Mount Acoustimas – moduł basowy do montażu podtynkowego

Bose FreeSpace 3 Series II Acoustimass to innowacyjny system nagłośnieniowy działa bez najmniejszego zarzutu, dając słuchaczom niesamowite przeżycia. Współczesne systemy nagłośnieniowe stają na wysokości zadania, emitując dźwięki szerokopasmowe bez zbędnych szmerów i zakłóceń. Zdawać by się mogło, iż nie jest możliwa tak duża poprawa jakości w stosunku do wcześniejszych modeli, a jednak najnowsze urządzenia są jeszcze bardziej dokładne i precyzyjne.

Bose FreeSpace 3 Surface-Mount Satellite – głośniki do montażu powierzchniowego (SMT)

Bose FreeSpace 3 Flush-Mount Satellite to rewolucyjny produkt w zakresie nowoczesnego odtwarzania dźwięków. Pozwala w pełni delektować się słuchaniem muzyki oraz oglądaniem kina domowego. Odtwarza wysokiej klasy dźwięki niezależnie od źródła ich pochodzenia. Satelita podtynkowy do świetne rozwiązanie dla domu lub lokalu, w którym muzyka jest włączana niemalże non stop. To niezwykle wydajne systemy nagłośnieniowe, które potrafią pracować nieprzerwanie przez wiele godzin. Nadają się zatem do długotrwałej i trudnej eksploatacji. Obecnie taki rodzaj nagłośnienia jest bardzo popularny i często wykorzystywany.

Bose FreeSpace 3 Flush-Mount Satellite – głośniki do montażu podtynkowego

Bose FreeSpace 3 Flush-Mount Satellite to rewolucyjny produkt w zakresie nowoczesnego odtwarzania dźwięków. Pozwala w pełni delektować się słuchaniem muzyki oraz oglądaniem kina domowego. Odtwarza wysokiej klasy dźwięki niezależnie od źródła ich pochodzenia. Satelita podtynkowy do świetne rozwiązanie dla domu lub lokalu, w którym muzyka jest włączana niemalże non stop. To niezwykle wydajne systemy nagłośnieniowe, które potrafią pracować nieprzerwanie przez wiele godzin. Nadają się zatem do długotrwałej i trudnej eksploatacji. Obecnie taki rodzaj nagłośnienia jest bardzo popularny i często wykorzystywany.

Bose MB210-WR – subwoofer zewnętrzny

BOSE MB210-WR – subwoofer zewnętrzny Profesjonalne systemy nagłośnień instalacyjnych! Dźwięk, który sprawi, że każda instalacja nagłośnieniowa będzie wyjątkowa. W miejscach

Ecler TRAIL SB6T – subwoofer do montażu szynowego z transformatorem 70/100V

2872,00 
Ecler TRAIL SB6T to subwoofer przeznaczony do montażu szynowego.  Urządzenie posiada 6,5 calowy głośnik oraz moc 60 W RMS i impedancję 8 Ohm. Ecler TRAIL SB6T posiada transformator liniowy 70/100V. Urządzenie od Ecler dostępne jest tylko w kolorze czarnym.  

Ecler ARQIS SB6Ti – subwoofer ścienny w drewnianej obudowie

Ecler ARQIS SB6Ti to subwoofer w drewnianej obudowie do montażu na ścianie, wyposażony w 120 WRMS o impedancji 8 Ohm oraz głośnik niskotonowy 6,5". ARQIS SB6Ti dysponuje mocą szczytową 480W. Subwoofer od Ecler posiada wbudowany transformator na linię 70/100V z odczepami mocy 60 W i 120 W. Urządzenie zawiera też wbudowany filtr LPF z możliwością wyboru częstotliwości 120 Hz/ 150 Hz / OFF. Do zestawu dołączony jest uchwyt montażowy w kształcie litery "U".

BIAMP Desono SUB2400 – Mocny pasywny subwoofer

3475,00 
BIAMP - APART Desono SUB2400 to potężny pasywny subwoofer z podwójnym 10” głośnikiem niskotonowym i wbudowaną zwrotnicą.  Wraz z głośnikami typu Mask6 lub Mask

Monitor Audio CLG-W10 – Subwoofer ogrodowy

6819,00 
CLG-W10 został stworzony do pracy na zewnątrz. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom nie rzuca się w oczy i idealnie wpasowuje się w otoczenie na tarasie czy w ogrodzie.

Monitor Audio CLG-W12 – Subwoofer ogrodowy

11379,00 
Monitor Audio CLG-W12 został stworzony z myślą o nawet najbardziej wymagających odbiorcach. Design subwoofera sprawia, że wtapia się on w otoczenie ogrodowe.

BIAMP – CMAR8 2-drożny głośnik instalacyjny 100W / 8Ω

568,00 
BIAMP - APART CMAR8  to nowoczesny 8 calowy głośnik do zabudowy odporny na działanie morskiej wody słonej i chlorowanej.

BIAMP – CMAR8T 2-drożny głośnik instalacyjny 100V

788,00 
8” dwudrożny morski głośnik do zabudowy  w instalacjach 100V oraz niskoprądowych 20W@100V / 100W@8Ω. BIAMP - APART CMAR8T jest dwudrożnym głośnikiem morskim, który dostarcza najwyższej jakości dźwięk nawet w najwilgotniejszych miejscach.

BIAMP – CMAR6-W 2-drożny głośnik do zabudowy 65W

418,00 
BIAMP - APART CMAR6-W  to nowoczesny 6.5 calowy głośnik do zabudowy, odporny na działanie wody słonej (morskiej) i chlorowanej. Głośnik ten został specjalnie zaprojektowany, aby w warunkach zarówno wysokiej wilgotności jak i w wysokiej temperaturze reprodukować najwyższej jakości brzmienie.

BIAMP CMAR6T-W – 6″ (190mm) 2-drożny głośnik do zabudowy + transformator

631,00 
6” dwudrożny morski głośnik do zabudowy w instalacjach 100 V oraz niskoprądowych 20 W @ 100 V /  60 W @ 8 Ω, w kolorze białym (W) BIAMP - APART CMAR6T-W

BIAMP CMAR5-W – 5″ (152mm) 2-drożny odporny na działanie wody morskiej i chlorowanej oraz temperatury

324,00 
5” dwudrożny morski głośnik do zabudowy o mocy 50 W @ 8 Ω,  biały (W) BIAMP CMAR5-W  to nowoczesny 5.25 calowy głośnik do zabudowy.

BIAMP CMAR5T Głośnik instalacyjny wodoodporny 100V

520,00 
BIAMP - APART CMAR5T-W to 5" (152mm) 2-drożny odporny na działanie wody morskiej i chlorowanej oraz wysokiej temperatury - IP 65 głośnik do zabudowy 20-10-5-2.5W/100V; 50W/8Ω,

MONACOR SPE-264/WS – Para głośników sufitowych PA. odpornych na warunki atmosf. oraz wysoką temperaturę (do 100 °C)

814,00 
MONACOR SPE-264/WS Pary głośników sufitowych PA, odpornych na warunki atmosf. oraz wysoką temperaturę (do 100°C). Doskonale sprawdzają się w saunach

MONACOR EDL-206 – Głośniki sufitowe PA, wodoodporne

379,00 
MONACOR EDL-206 Głośniki sufitowe PA, wodoodporne Technika 100V Głośniki szerokopasmowe z podwójną membraną, świetna charakterystyka dźwięku Wodoszczelne dzięki jednoczęściowej obudowie

Jakie są najważniejsze zalety głośników instalacyjnych?

Najważniejszą zaletą głośników instalacyjnych jest wiele możliwości montażu – można je umieścić nie tylko w ścianach, ale także w suficie. Jakość dźwięku nie zostanie w żaden sposób pogorszona, ponieważ możliwość regulacji pozwala ściśle panować nad rozchodzeniem się dźwięku. Pełna kontrola nawet we wnętrzach o nietypowym kształcie gwarantuje równomierne wypełnienie całej przestrzeni krystalicznie czystym brzmieniem. Wysokie tony można ukierunkować dowolnie, według własnych preferencji. Montaż w ścianie pozwala uzyskać pełną głębię dźwięku, nawet przy najniższych tonach. Nie trzeba w żaden sposób ukrywać ani maskować kabli.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika instalacyjnego?

Wiele dostępnych na rynku głośników instalacyjnych różni się od siebie nie tylko wyglądem i parametrami, ale także wykorzystanymi podzespołami. Warto zwrócić uwagę na magnes, ponieważ to najdroższy element urządzenia. Im większy głośnik – tym skuteczniejszy i mniej mocy ze wzmacniacza będzie zużywać. Kosz w najlepszych głośnikach instalacyjnych powinien być wykonany z grubego, dobrego jakościowo materiału – najczęściej stosuje się do tego stal. Od kosza zależy odporność urządzenia na drgania oraz zniwelowania rezonansów na ścianę, co w przypadku sprzętu do zabudowy ma kluczowe znaczenie. W głośnikach instalacyjnych za reprodukcję dźwięku o wysokich rozdzielczościach odpowiedzialny jest tweeter – warto zwrócić uwagę, z czego został wykonany. Najlepszym wyborem będzie jedwabny. Dodatkowymi aspektami – które nie powinny umknąć niczyjej uwadze – są waga głośnika i wytrzymałość obudowy. Przekładają się na stabilniejszy montaż w ścianie oraz solidność konstrukcji.

Montaż głośników instalacyjnych

Montaż głośników instalacyjnych nie jest skomplikowany, ponieważ urządzenia posiadają szereg ułatwień do zabudowy w ścianach czy suficie. Są wyposażone w zaciski (w najlepszych jakościowo modelach – pozłacane), które umożliwiają montaż w suficie podwieszanym. Na jeszcze lepszą jakość brzmienia wpływa zastosowanie puszki montażowej. Jej głównym zadaniem jest wytworzenie odpowiedniego ciśnienia akustycznego, dzięki czemu zachowana zostaje dynamika dźwięku. Puszki montażowe nie są konieczne podczas instalacji sprzętu w cegle i pustakach. Wiele modeli posiada obudowę znajdującą się z tyłu urządzenia, przez co dźwięk nie przenosi się na ścianę i sąsiadujące pomieszczenia.